تاریخ انتشار : سه شنبه 15 فروردین 1402 - 11:42
کد خبر : 954

سبد حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در سال ۱۴۰۲ متنوع‌تر شد

سبد حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در سال ۱۴۰۲ متنوع‌تر شد

به گزارش پایگاه باورخبر، رویداد بین‌المللی تامین مالی نوآوری و فناوری (فینوتکس) با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار می‌شود. آکادمی علوم چین یکی از این فراخوان‌ها که برای هشتمین سال به صورت مشترک با آکادمی علوم چین (CAS) منتشر شده است به حوزه مهندسی زیستی و فناوری نانو مرتبط می‌شود.

به گزارش پایگاه باورخبر، رویداد بین‌المللی تامین مالی نوآوری و فناوری (فینوتکس) با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

آکادمی علوم چین

یکی از این فراخوان‌ها که برای هشتمین سال به صورت مشترک با آکادمی علوم چین (CAS) منتشر شده است به حوزه مهندسی زیستی و فناوری نانو مرتبط می‌شود. در این فراخوان حداکثر ۶ طرح پژوهشی و ۳ کارگاه پژوهشی که به صورت مشترک توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران و اعضای هیأت علمی آکادمی علوم چین تدوین ارائه شود، مورد حمایت قرار خواهند گرفت. زمان اعلام این فراخوان روز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ است.

بنیاد ملی علوم طبیعی چین

فراخوان مشترک با بنیاد ملی علوم طبیعی چین (NSFC) نیز که برای سومین بار برگزار خواهد شد دیگر فراخوان مشترکی است که در بهار ۱۴۰۲ منترش شده است. در این فراخوان حداکثر از ۱۵ طرح پژوهشی که به صورت مشترک توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی سراسر کشور چین تهیه شده، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

زمان تقریبی اعلام این فراخوان ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ است. زمان دقیق و حوزه‌های علمی مورد حمایت در این فراخوان متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شورای پژوهش علم و فناوری ترکیه

فراخوان مشترک با شورای پژوهش علم و فناوری ترکیه (TUBITAK) نیز برای نخستین بار برگزار می‌شود و در آن حداکثر از ۵ طرح پژوهشی فناورانه حمایت خواهد شد. صندوق در این فراخوان در نظر دارد برای اولین بار قالب حمایتی ۲+۲ را در دستور کار خود قرار دهد؛ در این قالب حمایتی یک تیم متشکل از بخش دانشگاهی و بخش صنعت کشور ایران و یک تیم متشکل از بخش دانشگاهی و بخش صنعت کشور ترکیه به صورت مشترک طرح پژوهشی فناورانه ارایه می‌دهند.

زمان تقریبی اعلام این فراخوان ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ است. زمان دقیق و حوزه‌های علمی مورد حمایت در این فراخوان متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.