تاریخ انتشار : شنبه 20 اسفند 1401 - 14:42
کد خبر : 306

راهیان “نوروزی” نور

راهیان “نوروزی” نور

به گزارش پایگاه باور خبر، دبیر ستاد مرکزی راهیان‌نور کشور گفت: امسال به دلیل در پیش بودن ماه‌مبارک‌رمضان و تقارن آن با نوروز ایام اوج راهیان‌نور را از اسفندماه پیش‌بینی کردیم. برآوردها نشان‌دهنده این است که استقبال مردم از راهیان نور امسال از سال گذشته بهتر است و کاروان‌ها اکنون در منطقه هستند. امیریان ادامه

به گزارش پایگاه باور خبر، دبیر ستاد مرکزی راهیان‌نور کشور گفت: امسال به دلیل در پیش بودن ماه‌مبارک‌رمضان و تقارن آن با نوروز ایام اوج راهیان‌نور را از اسفندماه پیش‌بینی کردیم. برآوردها نشان‌دهنده این است که استقبال مردم از راهیان نور امسال از سال گذشته بهتر است و کاروان‌ها اکنون در منطقه هستند.

امیریان ادامه داد: ایمنی مدنظر هم در حمل‌و‌نقل و رفت‌و‌آمد و هم در محل‌های اسکان و یادمان‌ها و هم در تغذیه و بهداشت خلاصه می‌شود.

وی تصریح  کرد: گزارش هایی که تا امروز به دست ما رسیده نشان دهنده وجود وضعیتی مناسب و پایدار برای برگزاری مراسم راهیان نور امسال است.

او  گفت: اساسا خودروهای شخصی همانند سال‌های گذشته در پایان ایام اوج راهیان‌نور وارد مناطق مربوطه می‌شوند، البته امسال به دلیل در پیش بودن ماه مبارک رمضان پیش بینی می شود که کاوران خودرهای شخصی زودتر وارد مناطق مدنظر راهیان نور شوند.

امیریان افزود: با توجه به این موضوع امسال نواحی بسیج و ستادی به نام شهید باقری وظیفه ساماندهی و رسیدگی به وضعیت کاوران های خودروهای شخصی را برعهده گرفته‌اند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با تاکید بر این که با توجه به اتفاقات اخیر تمرکز ما بر دانش آموزان است، ادامه داد: دانش آموزان هرسال در اردوهای راهیان‌نور حضور داشتند اما امسال این حضور افزایش پیدا کرده است. ما برای سال‌های بعد برنامه‌های ویژه‌ای مدنظر داریم و امسال هم توانستیم به نسبت سال گذشته درصد بیشتری از مسافران را به صورت نظام‌مند و سازمان‌دهی شده راهی اردوی راهیان‌نور کنیم .

او با اشاره به این که همانند هرسال به دنبال ایجاد حساسیت خاصی نیستیم و موظف به ارائه روایتی متقن، صادق و دقیق هستیم، گفت: راهیان نور فقط یک اردو نیست و ما به دنبال ارائه روایت ها با زبان دانش آموزان و دانشجویان هستیم که چراکه راهیان نور را بستر جهاد تبیین می دانیم و راهیان نور وسیله ای برای انتقال معارف دفاع مقدس است. همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند، راهیان‌نور یک فناوری نوین برای استفاده از معدن طلای دفاع‌مقدس است.

 

امیریان با بیان این که برای مخاطبان مختلف راهیان نور اعم از جوانان، دانش آموزان و حتی مسافران غیر ایرانی بسته های محتوایی متفاوتی را مدنظر داریم، افزود: برای مثال کمیته بین‌ الملل یکی از کمیته‌ های فعال ستاد مرکزی راهیان نور است که در بخش بین‌ الملل فعالیت دارد که سالانه میزبان گروه‌ های مختلفی در این بخش هستیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

باور خبر دیدگاه مدیریت فرهنگ آفرینان فرهنگ آفرینان مانوش

فرهنگی

اخبار سیاسی