تاریخ انتشار : شنبه 31 تیر 1402 - 10:10
کد خبر : 1581

اصفهان؛ بهشت رویاها

اصفهان؛ بهشت رویاها
سفر به اصفهان پر از‌ جاذبه های ریز و درشت است. شهری با خاطره های سیاه و سفید و رنگی که سینه ات را پر از هوای یکرنگی می کند و آسمان آبی اش با بادبادک های نورانی در پروازش تو را به بهشت رویاها دعوت می کند.

✍️ مهدی صدیقیان

تاریخ اصفهان ریشه در تمدن و فرهنگ و هنر دارد. زاینده رود با آن پیشینه و آب و هوای زلالش میزبان ماست. رودی که ما را به شعرهای نقش و گنبد و مناره دعوت می کند. کنار زاینده رود مینشینم و به حرمت گلها و سبزه ها ،خطی از شکوه و عشق ترسیم می کنم. حالا سی و سه پل روبروی چشمان ما قراردارد. یک معماری جاودانه که می توانی از چند ضلعی هایش به آرامش ناب برسی و خود را در ساخته هایش غرق کنی. اینجا تلاقی هنر و معجزه است. جایی برای مرهم گذاشتن بر روی زخم هایی تنیده شده با قهر و آشتی. پیاده مسیر زیبای سی و سه پل را به پل خواجو پیوند می زنم تا‌ پرستوهای عاشق، حکایت هزاره فرسنگ فاصله ها را ترانه بسازند. من در غروب پل قدیمی خواجو، در خیال پایان شب هایی هستم که زندگی را دریانوردی کنم. حالا راه به قشنگ ترین میدان جهان پیدا کرده ام که نامش (نقش جهان) برازنده اش هست. رنگ لاجوردی و فیروزه ای در این مغازه های تاریخی دیدگانت را به رویا می رساند. صدای پتک هنرمندان و قلمزنی استادان موسیقی زندگی ست تا پیچیده در نسیم فرداها از آغاز متولد شوی‌. اینجا جایی ست که بتوانی از روی شانه های رنگین کمان راهی برای رهایی از کوچه های بن بست پیدا کنیم. نقش جهان؛ تغزل احساس پیچک ها روی دیوار تقویم بیدارشدن است. من نقش جهان را نیلوفرانه نقاشی می کنم و برسر خواب، آوار می شوم تا در فراوانی روزهای شادی چیدمانی برای بغض های ترک خورده در گلو باشم.

وقتی دلتنگ باشی و جز خدا پناهی نداشته باشی نقش جهان ،همان پناهی است که امید و عشق را یکجا و بی بهانه به قلب و جانت می بخشد. گاهی از خود بریدن و سفر کردن به جایی که معماران با خلوص ناب ،بهترین آثار را آفریده اند بتواند قلبت را جلا دهد و به شادباش گلهای سرخ ببرد. گشت و گذار در بازار نقش جهان میعادگاه من با هنرمندانی ست که آفرینه را به زندگی نقش می زنند ودر درحل مجهول ترین معادله های زندگی سرآمد می شوند. تماشای اساتیدی که در عین پیری طرح جوانی می زنند مرا شاداب می کند و امیدوار به فرداها ….

صدای اذان از مسجد امام شورانگیزترین قسمت سفراست… میدان نقش جهان میدان اصالت و معنویت دنیا و پایتخت عشاق است که نماز عشق می خوانند. الله اکبر….الله اکبر…

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

باور خبر دیدگاه مدیریت فرهنگ آفرینان فرهنگ آفرینان مانوش

فرهنگی

اخبار سیاسی