تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 آذر 1402 - 23:51
کد خبر : 3000

رئیس جمهور: کشتن زن و کودک پیروزی نیست

رئیس جمهور: کشتن زن و کودک پیروزی نیست
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر شکست رژیم صهیونیستی در غزه، گفت که موضوع فلسطین به همه مسلمانان جهان مربوط می‌شود.

به گزارش باورخبر به نقل از ایسنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در گفت‌وگو با رسانه‌های لبنانی، عراقی و یمنی و برخی دیگر از رسانه‌های عرب‌زبان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به هیچ پیروزی نرسیده است و قتل عام زنان و کودکان پیروزی نیست.

رئیس جمهور ایران در ادامه خاطرنشان کرد موضوع فلسطین به همه مسلمانان جهان مربوط می‌شود.

رئیس‌جمهور درباره عملیات مقاومت فلسطین نیز گفت: عملیات هفت اکتبر شکستی حیثیتی برای رژیم صهیونیستی بود، هیمنه رژیم صهیونیستی شکسته شد، عملیات طوفان الاقصی تمام محاسبات دشمن را محو کرد. عملیات طوفان الاقصی شکست نظامی، امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی بود.

رئیسی خاطرنشان کرد: آنچه مردم و جوانان فلسطین و غزه انجام دادند دفاع مشروع از حق خودشان بوده است. تحلیل عملیات ۷ اکتبر بدون توجه به پیشینه قضایای فلسطین خطا است. طاقت فلسطینیان به دلیل ظلم های پی در پی طاق شده بود.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: اهانت به مسجد الاقصی و کشتار مردم توسط رژیم صهیونیستی خصوصا در این چند وقت اخیر دلیل این عملیات بوده است. آنچه که مردم و جوانان فلسطین و غزه انجام دادند در ادامه دفاع مشروع از حق خودشان بوده است.

رئیسی تصریح کرد: ملتی که خانه‌شان را غصب کنند و خانواده‌شان را اسیر کنند و به شهادت برسانند و مزارعشان را خراب کنند، با هر منطقی چه انسانی چه اسلامی و کنوانسیون بین المللی حق دفاع مشروع از خود را دارد.

رئیس‌جمهور با اشاره به نقش آمریکا در جنگ غزه گفت: بعد از عملیات هفتم اکتبر رژیم صهیونیستی فروریخت و آمریکایی ها آن ها را سرپا نگه داشتند.‌دلیل اینکه آمریکایی‌ها و کشورهای غربی برای حضور در سرزمین های اشغالی از هم پیشی می‌گرفتند این بود که نگرانی جدی پیدا کرده بودند.

رئیسی افزود: بعضی از مسئولین غربی این نگرانی را به زبان آوردند و به بعضی از سران منطقه گفتند ما احساس کردیم که در یک آن رژیم صهیونیستی فروریخت. آمریکایی به همین دلیل احساس کردند با تمام قوا چه با تسلیحاتشان چه با حضورشان و چه با رسانه هایشان برای کمک به رژیم صهیونیستی به میدان بیایند.

رئیس‌جمهور با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در غزه گفت: رژیم صهیونیستی به دلیل تصرف غزه و نابودی حماس وارد نوار غزه شد که در هیچکدام تا به امروز موفقیتی نداشته است. کشتن زن و کودک پیروزی نیست. اسرائیل به هیچ یک از اهداف خود در تصرف غزه و حذف مقاومت به نتیجه نرسید.

رئیسی به نفرت بی‌سابقه مردم جهان از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و گفت: فضای ضدصهیونیستی به وجود آمده در جهان بی‌نظیر و در نتیجه جنایات خود اسرائیل است. کشتن زنان و کودکان یک فضای نفرت علیه صهیونیست در جهان ایجاد کرده است که تا امروز مسبوق به سابقه نبوده است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: آنچه که غربی‌ها در مورد حقوق بشر و زنان و کودکان ادعا می‌کردند خلاف از آب در آمد. تمام انسان های فهیمده جهان متوجه شده‌اند که تمام ادعاهای سازمان‌ها و ساز و کارهای بین المللی پوشالی و نادرست است.

رئیسی با بیان اینکه امروز قضیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نقشه بر آب شده است، گفت: آزادی قدس شریف مربوط به مسلمانان است و خط مقدم این مسئله فلسطینیان هستند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: تلاش کردند با عادی‌سازی روابط کشورهای عربی و منطقه با رژیم صهیونیستی موضوع فلسطین و آزادی قدس شریف را به حاشیه ببرند تا مسئله جهان اسلام نباشد اما امروز فلسطین مسئله جهان شده است.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

باور خبر دیدگاه مدیریت فرهنگ آفرینان فرهنگ آفرینان مانوش

فرهنگی

اخبار سیاسی